Siyaset Okulu | Eğitim Programımız
333
page-template-default,page,page-id-333,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Eğitim Programımız

Türkiye’de ilk defa Roman gençleri için düzenlenecek olan Başka bir Siyaset Okulu İzmir Seferihisar’da 5-12 Haziran 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

.

18-35 yaş arasında, toplumsal meselelere duyarlı, liderlik potansiyeli gösteren, aktif vatandaşlık bilincine sahip Roman gençlerin katılımına açıktır. Daha önce üniversite kulübü, sivil toplum örgütü ya da yerel yönetimler gibi kurum ve oluşumlarda aktif çalışmış/çalışmakta olan gençlere öncelik tanınacaktır.

.

Programın hedefi toplumsal meselelere ilgi duyan genç Romanların siyasal ve sosyal alanda aktif yurttaşlar olmalarını teşvik etmek ve karar verici mekanizmalara katılımlarını arttırmaktır. Bu doğrultuda eğitim programı boyunca aktif yurttaşlık, sosyal politikalar, yerel yönetimlerin işleyişi ve Avrupa’da ve Türkiye’de Roman sivil toplumunun gelişimi ile Romanlara yönelik politikalar gibi çeşitli siyasa konuları işlenecektir. Aynı zamanda ayrımcılık ile sosyal içerme, küresel siyaset dengeleri ve teknoloji çağında siyasetin dönüşümü gibi tematik konularda eğitimler verilecektir.

.

Katılım ve liderlik için beceri gelişimine de önem veren program siyasal iletişim, alternatif aktivizm modelleri, sosyal girişimcilik ve kamuya hitabet gibi pratiğe yönelik modüller de içerecektir. Dersler grup aktiviteleri ve atölyeler ile desteklenecektir. Eğitimciler akademisyenler, sivil toplum temsilcileri ve mevcut / eski dönem milletvekillerinden oluşacaktır.

.

Programa 20 kişi katılacaktır. Gelen başvurular proje ekibi tarafından coğrafi dağılım ve cinsiyet dengesi gözetilerek değerlendirilecektir. Katılımcıların tüm ulaşım, konaklama ve yemek masrafları program tarafından karşılanmaktadır.

.

Başvurularınız için formumuzu doldurup özgeçmişinizle birlikte bize 1 Mayıs 2017’ye kadar göndermeniz gerekmektedir. Seçilen katılımcılar telefon yoluyla bilgilendirilecektir. Sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.